DE

fr

Grote TAMTAM zomerexpo in museum Eicas

Studio TAMTAM object art deze zomer in Museum Eicas Deventer

In de zomer van 2026 een  grote tentoonstelling van Studio TAMTAM’s beeldend werk in Museum Eicas, Deventer.
Van 12 mei tot 13 september te zien samen met de tentoonstelling !SUPER! van Jan Henderikse.
Samen goed voor een verfrissend en inspirend museumbezoek.

“The Secret Life Of Objects” is een zeer complete en avontuurlijke reis door de objectkunst van Gérard Schiphorst en Marije van der Sande.

Overzicht
Meer dan 80 nieuwe en oudere werken in drie zalen geven een prachtig overzicht van de kunst die TAMTAM altijd al naast de voorstellingen heeft gemaakt.

Het talent van het afgedankte
De schoonheid van het vergankelijke en het talent van het afgedankte vormen de basis van zowel het beeldende werk als van de voorstellingen van TAMTAM. Gevonden voorwerpen uit hun uitgebreide objectarchief worden in deze tentoonstelling tedere assemblages, verontrustende beelden en poëtische ensceneringen. Materialen zonder waarde krijgen door rangschikking en context een nieuwe betekenis.
Zo wordt zichtbaar wat TAMTAM al 46 jaar uitdraagt: dat zelfs het meest onbetekenende een verborgen talent bezit.

Momentopnames
De assemblages lijken verstilde theaterscènes of momentopnames uit gedroomde voorstellingen. Soms zijn het verbouwde decors of objectacteurs maar veel van de werken zijn als objectart gemaakt. Ook veel nieuw voor deze expositie.
Waar de TAMTAM voorstellingen tekstloos en visueel zijn en een duidelijke relatie hebben met de beeldende kunst, zijn deze werken juist weer vervuld van een onmiskenbare theatraliteit.

Zie de site van Eicas voor openingstijden en andere informatie

Lees hier de recensie van Egon Adel (NVP-Unima)

Download hier de looplijst